سوژه یابی و قهرمان زندگی

سوژه یابی و قهرمان زندگی

نشسته بودم و همین طور در فکر سوژه برای تولید محتوا در سایتم بودم . هر چی موضوعات مختلف رو درون ذهنم بالا و پایین می کردم به نتیجه ای نمی رسیدم.  چند شب پیش شب یلدا بود بلندترین شب سال پیش خودم گفتم کاش در مورد شب یلدا می نوشتم ؛ دودل بودم دلم سوژه ای ناب تر می خواست . همین طور که در کفه ترازو  ذهنم به دنبال سنگین ترین و ناب ترین سوژه بودم . چون من و عده ای از دوستانم یک چالش داریم که شبی یک مطلب بر روی سایت خودمان منتشر کنیم.  دخترم دوید به طرفم و مرا در آغوش کشید و با همان زبان بچه گانه اش گفت مامان تو قهرمان منی ؟! با تعجب بهش زل زدم و گفتم : چی ؛ فکر می کردم اشتباه شنیدم یک دختر ۳ساله و نیمه قهرمان را از کجا می شناسه . دوباره با همان زبان و لحن کودکانه اش مرا بیشتر به آغوش کشید و گفت : تو قهرمان منی ؟؟؟

پس درست بود من اشتباه نشنیده بودم .به راستی قهرمان زندگی هر کدام از ما کیست ؟ اصلا در این روزهای بلوشو و پر هیاهوی زندگی قهرمانی وجود دارد . خیلی جالب بود از بچگی به دنبال قهرمان زندگی مان نی گردیم ولی یه وقتی نگاه می کنیم و می بینیم اصلا فراموش کردیم که ما هم روزی قهرمان زندگی داشتیم.

خدا کنه همین طور که دخترم گفت من قهرمان زندگیش باشم ؛ حتی قهرمان خوبه ی زندگی اش  باشم . نمی دا نم دخترم قهرمان زندگی اش را چطوری  تصور می کنه . که من را قهرمان زندگی اش می داند . شاید هم از روی کارتون قهرمانان به این فکر افتاده که من قهرمان زندگیش باشم ؛ ولی هر چه بود برام جالب بود و این مسولیتم را بیشتر می کنه که به گونه ای زندگی کنم که دخترم پشیمان نشه و من قهرمان زندگی اش باقی بمونم .

قهرمان زندگی شما چه کسی است ؟ تا به حال به این موضوع فکر کردید که دوست دارید یک قهرمان در زندگی داشته باشید ؟ منم خیلی فکر کردم دیدم قهرمان زندگی من هم مادرم هست .قهرمان زندگی من فرزندانم هستند با وجودی که کوچک هستند ولی دنیا ی بزرگی دارند و گاهی ما آدم بزرگ ها باید درس زندگی را از آنها بیاموزیم .

2 دیدگاه برای “سوژه یابی و قهرمان زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *