شاید ما زیادی خودمون را در زندگی جا گذاشتیم


شاید ما زیادی خودمون را در زندگی جا گذاشتیم
یکی از دوستانم یک دوره مینی کارگاه در مورد مذاکره زنان را می خواهند در هفته های آتی برگزار کنند. داشتم در اینستاگرام بالا و پایین می شدم که استوری همین دوست عزیز را دیدم . توجهم را جلب کرد .
برخورد با افراد دشوار زندگیمون
چه توی حیطه کاری و چه شخصی
وگاهی اون شخص دشوار خودمونیم
قلم و کاغذ را برداشتم و تصمیم گرفتم در این رابطه مطلبی بنویسم . حالا شما چه برخوردی با افراد دشوار و سخت و غیر قابل تحمل ، زندگی تون می کنید . شاید این شخص با ما ، در زیر یک سقف باشه یا در محیط کار در کنارمان باشدیا با ما در یک کالبد باشد که میشه( منِ درونی ) خودمان . چقدر ما در طول زندگیمون اطرافیانمون را می شناسیم ، چقدر خودمون را می شناسیم . گاهی باید رها کنیم ، رها کنیم هر چه باعث نابودی ما می شود . اجازه رشد کردن و پرواز را از خود و دیگران نگیریم . تا به حال به درون خودتون سفر کردید . در خود ما انسانی نهفته است که اصلا او را نمی شناسیم . گاهی اصلا از وجودش نا آگاه هستیم . گاهی دست به کار می شویم و با زمین و زمان سر لجبازی را ، راه می اندازیم. بدون اینکه خودمون بدونیم چرا و پی چه چیزی هستیم .
تمام اینها بر می گرده به ما که اصلا ، با نه خودمون و نه دیگران راحت نیستیم . راحت وارد مذاکره نمی شویم و از خواسته های درونمان سخنی به میان نمی‌آوریم. اول از همه ما باید با انسان و شخص درونمان آشتی کنیم . بعد با اطرافیانمان.
ما باید با خود درونمان وارد مذاکره شویم و او را مهمان به یک چای قند پهلو کنیم. و دست در دست هم باهم زندگی را قدم بزنیم و زندگی را زندگی کنیم . ما انسانهایی هستیم که سالهاست دور مانده ایم از منِ درونمان. شاید ما زیادی خودمون را در زندگی جا گذاشتیم و آنقدر پی خواستن ها رفتیم که خودمان را فراموش کردیم . ما باید دست از قضاوت و نقد کردن خودمون برداریم . به همین ترتیب، به مراتب دست از سرزنش کردن و نارضایتی برمیداریم . دیدمان نسبت به همه مثبت و زیبا می شود . پس باید با خود دشوارمان وارد مذاکره شویم و بعد افراد دشوار زندگیمون را پیدا کنیم .

2 دیدگاه برای “شاید ما زیادی خودمون را در زندگی جا گذاشتیم

  1. محبوبه بهروزی گفته:

    لذت بردم،باعث شد من بیشتر به من درونی خودم توجه کنم چون من درونی تمام باورهاییست که از خودمان داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *